Zielona herbata na odchudzanie. Czy wspomaga redukcje?

W dzisiejszych czasach, niemal 50% społeczeństwa boryka się z problemem nadwagi. Tak wysoki odsetek to wynik między innymi – złego odżywiania oraz siedzącego trybu życia.

Odchudzanie, czyli dieta, ćwiczenia i…

…suplementacja. Preparaty wspomagające odchudzanie mogą pochwalić się coraz większą skutecznością, co oczywiście ma przełożenie na zainteresowanie tego typu środkami. Szacuje się, że okolo 40% osób podejmujących trudy odchudzania korzysta z różnego rodzaju środków wspomagających.

Jednym z najlepszych przykładów tego typu preparatów jest zielona herbata. To preparat, któego właściwości pro-zdrowotne znane są od wielu lat. Jednakże, czy poza usprawnianiem pracy narządów wewnętrznych, zielona herbata wspomaga procesy odchudzania?

Zielona herbata na odchudzanie – czy działa?

Zielona herbata to środek ogólnodostępny. Można go znaleźć na półkach w supermarketach, sklepach ze zdrową żywnością oraz w Internecie. Korzysta z niej wiele osób, gdyż specyfik ten posiada liczne właściwości wspomagające pracę organizmu.

Ostatnimi czasy popularność tego specyfiku znacząco wzrosła. Wszystko za sprawą badań, które potwierdziły dotychczasowe przypuszczenia – zielona herbata jest środkiem wspomagającym odchudzanie. Efektywność tego preparatu jest bardzo różna. Nie mniej jednak, zaletą tego środka jest fakt, iż jest on w pełni naturalny, a co za tym idzie – nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Co więcej, zielona herbata poprawia pracę systemu pokarmowego.

Zielona herbata – jak stosować?

Zielona herbata powinna być stosowana 2-3 razy na dobę. Zaleceniem dietetyków może być również to, by byla spożywana w pierwszej części dnia (działanie pobudzające).

Alternatywnie można korzystać z ekstraktu z zielonej herbaty w formie kapsułek. To zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie. Tym bardziej, że specyficzny smak tego preparatu nie każdemu może odpowiadać.

stosowanie zielonej herbaty jest bezpieczne?

Czy stosowanie zielonej herbaty jest bezpieczne?

Jak już zdążyliśmy wspomnieć, zielona herbata to produkt, który w praktyce nie powoduje absolutnie żadnych skutków ubocznych. Dlatego też, bezpieczeństwo jej stosowania stoi na najwyższym możliwym poziomie.

Przy czym, należy pamiętać, by stosować się do sugerowanego dawkowania. Wszakże, zbyt duża podaż zielonej herbaty może skutkować silnym pobudzeniem.

Czy warto sięgnąć po zieloną herbatę?

Analizując ofertę na rynku suplementów diet, można dojść do wniosku, że zdecydowana większość dostępnych preparatów bazuje na tych samych substancjach. Co więcej, są one powszechnie znane, tj. błonnik, kwas hydroksycytrynowy czy chrom. 

Wbrew temu co zapewniają producenci – trudno mówić o jakiejkolwiek rewolucji na rynku suplementów diety. Wręcz przeciwnie – mamy do czynienia ze stagnacją. Suplementy z reguły, różnią się jedynie substancjami pomocniczymi i opakowaniem.

W związku z tak ubogą ofertą – niekiedy lepiej postawić na naturalne rozwiązania, takie jak chociażby zielona herbata.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *