Sposoby na duży biust: zabiegi kontra rozwiązania alternatywne (domowe sposoby)

Panie decydują się na rozmaite formy powiększania piersi. Zdecydowanie najbardziej popularne są te, które można zrealizować w gabinetach medycyny estetycznej. W końcu, gwarantują one zdecydowanie najwyższą skuteczność.

Powiększanie tłuszczem

Piersi można powiększyć poprzez realizację tzw. autoprzeszczepu tkanki tłuszczowej. Lipomodeling, bo tak właściwie nazywa się zabieg powiększania piersi własnym tłuszczem, to rozwiązanie, które charakteryzuje się niezwykle wysoką skutecznością i naturalnym efektem.

Uzyskana tkanka tłuszczowa podczas zabiegu liposukcji poddawana jest odwirowaniu, a następnie aplikowana jest bezpośrednio w okolice mięśnia piersiowego. Niestety, ze względu na różncie w przyswajalności trudno przewidzieć finalny rezultat zabiegu.

Powiększanie kwasem hialuronowym

Sporą popularnością pochwalić się mogą również formy powiększania biustu przy wykorzystaniu kwasu hialuronowego. To metoda, którą cechuje niezwykle mała inwazyjność. Wszak, specjalnie przygotowany preparat wypełniający podawany jest cienką igłą, a sam zabieg realizowany jest przy znieczuleniu częściowym.

Niestety, ta metoda ma jedną wadą – trwałość. Rezultaty zabiegu utrzymują się przez czas określony. Zwykle do 30 miesięcy. Pacjentka może jednak, co kilka miesięcy realizować zabiegi uzupełniające, co pozwoli zachowywać stały efekt.

Powiększanie implantami piersiowymi

Zabieg powiększania piersi przy wykorzystaniu implantów piersiowych to rozwiązanie najbardziej inwazyjne. Jednakże, przy tym daje zdecydowanie najlepsze rezultaty i trwałość. Efekt utrzymuje się dożywotnio. Co więcej, pacjentka ma swobodę wyboru jeśli chodzi o kształt, wielkość oraz rodzaj wypełnienia implantu piersiowego.

W oczach wielu, implanty piersiowe to zdecydowanie najefektywniejsza metoda na większe piersi. Dożywotnia trwałość z praktycznie nieograniczonymi możliwościami to największy wabik, z którego ochoczo korzysta multum kobiet.

Tabletki na powiększanie piersi

Alternatywnie, czyli kilka słów o naturalnych metodach powiększania piersi

Biust można powiększyć także wykorzystując naturalne metody. Skutecznością na dosyć wysokim poziomie mogą pochwalić się tabletki (suplementy diet) oraz żele. Zastosowanie znajdują również specjalne diety oraz ćwiczenia. Należy mieć jednak na uwadze, że z żadna z powyższych metod nie stanowi gwarancji efektywności – w przeciwieństwie do zabiegów medycyny estetycznej.

Tabletki na powiększanie piersi

Tabletki powiększające biust to rozwiązanie, o którym bez cienia wątpliwości można powiedzieć, że jest skuteczne. Świadczą o tym zarówno opinie konsumentek decydujących się na suplementację niektórych środków, opinie ekspertów i niezależne badania, które można podejrzeć na PubMedzie.

Tabletki powiększające biust oparte są zwykle na tzw. fitoestrogenach, czyli roślinnych odpowiednikach żeńskich hormonów płciowych.

Kremy na powiększanie piersi

O ile w przypadku tabletek, opinie jednoznacznie wskazują, że jest to rozwiązanie skuteczne. O tyle w przypadku kremów, konsumentki mają nieco więcej wątpliwości. Są one jak najbardziej uzasadnione. Otóż, kremy na powiększenie piersi to tak naprawdę środki ujędrniające i co najwyżej – unoszące biust ku górze. Faktycznie, może to spowodować optyczne powiększenie biustu, aczkolwiek rozmiar miseczki się nie zmienia.

Nie oznacza to jednak, że nie warto sięgać po to rozwiązanie. Wręcz przeciwnie! Kremy doskonale sprawdzą się jako uzupełnienie innych naszych działań.

Masaże i ćwiczenia na większy biust

Dość ciekawym, alternatywnym sposobem dla drogich zabiegów medycyny estetycznej jest także trening piersi. Składają się na niego:

  • masaże ujędrniające
  • ćwiczenia rozwijające mięśnie klatki piersiowej

Efekty powyższych działań mogą zaskoczyć (i nieraz zaskoczyły!) wiele kobiet. Otóż, w wyniku tych ćwiczeń, dochodzi do rozwoju mięśni, które unoszą nasz biust i sprawiają, że wygląda on na znacznie większy.

Jednakowoż, warto mieć świadomość, by takowy trening nie doprowadzał do obniżenia poziomu tkanki tłuszczowej w organizmie. W przeciwnym wypadku, efekt może być odwrotny od oczekiwanego.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *