Płaski brzuch w 30 dni? Sprawdź nasz poradnik!

Bardzo duży wpływ na atrakcyjność jednostki ma figura. Zgrabna, pozbawiona tkanki tłuszczowej sylwetka jest czymś niezwykle pożądanym – zarówno przez płeć męską, jak i żeńską.

Wiele osób marzy o płaskim brzuchu, tzw. „sześciopaku”. Wszak, fit-sylwetka ostatnimi czasy jest więcej niż modna. Dzisiaj postanawiamy przedstawić trzy elementy mające największy wpływ na odchudzanie i płaski brzuchu.

Dieta – czyli zmiana nawyków żywieniowych

Najważniejszym elementem odchudzania jest zmiana nawyków żywieniowych. Jest ona absolutna konieczna, by pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej. Nie zawsze musi być radykalna i wielka. Czasem wystarczą drobne korekty, by rezultaty były bardzo dobre. Dotyczy to jednak niewielu przypadków.

Należy odżywiać się zdrowo. Paradoksalnie – jeść częściej, z tymże w mniejszych porcjach. Dzięki temu organizm na bieżąco będzie zużywał dostarczane pożywienie.

Dietę zarówno można wybrać gotową (dostępne setki diet w Internecie) lub skorzystać z pomocy dietetyka (koszt okolo 100zł). Przestrzegamy jednak przed stosowaniem diet niezdrowych, głodówkowych mogą one doprowadzić do osłabienia organizmu.

Trening czyli spalanie tłuszczu

Podczas aktywności fizycznej organizm generuje zapotrzebowanie na energię. Po okresie około 20 minut energia pobierana jest z zapasów nagromadzonych w formie tłuszczu. Dlatego też, niezbędnym jest ćwiczyć, jeśli pragnie się schudnąć i móc pochwalić płaskim brzuchem.

Trening odchudzający powinien bazować na jednym z ćwiczeń aerobicznych:

  • pływanie
  • jazda na rowerze
  • bieganie
  • interwały

Ponadto, trening na płaski brzuch można wzbogacić ćwiczeniami izolującymi tę partię mięśniową:

  • brzuszki
  • ABS II
  • A6W
  • nożyce

„Sześciopak” na brzuchu to marzenie wielu osób. Praca jednak nad takim brzuchem jest wymagająca. Niezbędna jest nie tylko dobrze zbilansowana dieta, ale także odpowiedni trening.

Przedstawiamy zestaw ćwiczeń wraz z informacją, które miejsce są szczególnie zaangażowane.

Nazwa ćwiczenia Zaangażowane mięśnie
Skręty tułowia w leżeniu Skośne brzucha, proste brzucha
Skłony boczne na ławce Skośne brzucha
Skłony boczne Skośne brzucha
Skręty tułowia Skośne brzucha, proste brzucha
Skłony tułowia z linką wyciągu siedząc Proste brzucha, skośne brzucha
Unoszenie kolan w leżeniu Proste brzucha
Unoszenie nóg w powietrzu Proste brzucha, skośne brzucha
Unoszenie nóg w zwisie na drążku Proste brzucha, skośne brzucha
Unoszenie nóg w leżeniu na ławce skośnej Proste brzucha, skośne brzucha
Skłony w leżeniu głową w dół Proste brzucha, skośne brzucha
Skłony w leżeniu płasko Proste brzucha, skośne brzucha

Poznawszy podstawowe ćwiczenia rozwijające mięśnie brzucha należy odpowiedzieć sobie na pytanie dotyczące częstotliwości, czasu treningu oraz ilości serii i powtórzeń.

Mięśnie brzucha to bardzo wytrzymała grupa, których trening zaleca się realizować nawet co drugi dzień. Wykorzystując wyżej wymienione ćwiczenia należy wybrać 3 ćwiczenia i realizować najlepiej po treningu innych partii mięśniowych.

W zależności od tego co jest naszym celem (uwidocznienie, wzrost mięśni itd) należy wykonywać konkretną ilość powtórzeń i serii. Jeśli redukujemy tkankę tłuszczową należy wykonywać od 16-24 powtórzeń w 4 seriach, w przypadku treningu na masę będzie to 8-12, a treningu na siłę 5-8.

Trening mięśni brzucha można przeprowadzać także w osobnych sesjach treningowych. Wówczas, liczba ćwiczeń może być większa. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze więcej znaczy lepiej.

Istotne jest również zachowanie równowagi pomiędzy ćwiczeniami wzmacniającymi mięśnie proste i skośne. Im większa różnorodność, tym bardziej kompleksowa stymulacja mięśni – efektywniejszy trening.

Suplementacja czyli potęgowanie efektów

Suplementy diety na odchudzanie są bardzo skuteczne tylko wtedy, gdy dostarczamy je w trakcie cyklu treningowego. W przeciwnym wypadku nawet najlepsze specyfiki nie są w stanie spalić tkanki tłuszczowej za nas.

Nie oczekuj natychmiastowych rezultatów. Odchudzanie to proces długotrwały, który wymaga cierpliwości i ogromu determinacji.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *