Jak wzmocnić erekcję u mężczyzn w dojrzałym wieku?

Mężczyźni w dojrzałym wieku narzekają na osłabienie erekcji. Dzieje się tak za sprawą szeregu czynników, które wywoływane są między innymi przez andropauzę. Zmiany hormonalne to jednak nie jedyny powód niemocy seksualnej. Zobacz co przyczynia się do zaburzeń erekcji oraz jak radzić sobie z tym problemem.

Zaburzenia erekcji – przyczyny występowania

Zaburzenia erekcji występują zwykle u osób powyżej 50 roku życia, choć i od tej reguły są liczne wyjątki. Specjaliści wiążą zaburzenia z okresem endropauzy, czyli spowolnienia w produkcji męskich hormonoów – endrogenów. Nie mniej jednak, nie stanowi to jedynej przyczyny osłabienia erekcji.

Wpływ na zaburzenia erekcji ma również nieodpowiedni, niezdrowy tryb życia. „Męska niemoc” może być efektem złej diety (niezdrowej, pełnej cholesterolu i trójglicerydów) i braku aktywności fizycznej. Ponadto, może być wywoływana przez używki: nałogowe palenie papierosów i nadmierne spożywanie alkoholu.

Do zaburzeń erekcji przyczynia się również brak snu, otyłość oraz choroby układu naczyniowego: miażdżyca oraz nadciśnienie tętnicze.

Jak wzmocnić erekcję?

Nie w każdym przypadku wymagane jest leczenie farmakologiczne. U wielu jednostek wystarczy zmiana trybu życia, by przywrócić pełną sprawność seksualną. O co należy zadbać?

Przede wszystkim, należy zmienić nawyki żywieniowe na zdrowsze. Dieta powinna być pełnowartościowa i zbilansowana. Uzupełnić ją można naturalnymi suplementami lub preparatami typu guarana, żeń-szeń lub korzeniem maki. Dieta powinna być bogata w błonnik, który ogranicza wchłanianie cholesterolu i trójglicerydów. Niezbędne będzie również podjęcie aktywności fizycznej. Istotna jest regularność, a nie sama forma.

Erekcję wzmocnimy również poprzez zadbanie o odpowiednią dawkę snu (7-8h minimum) oraz dostateczną ekspozycję ciała na słońce (zwiększa produkcję testosteronu).

W przypadku gdyby owe, nieinwazyjne działania były nieskuteczne, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Im szybciej rozpoczniemy farmakoterapię, tym większa szansa na jej pomyślne efekty.

Sprawność seksualna – jak zapobiegać zaburzeniom?

Chciałbyś zapobiec wystąpieniu impotencji w młodym wieku? Przede wszystkim musisz prowadzić zdrowy tryb życia. W czasach, gdzie serwowane jest nam niezdrowe pożywienie, a używki są na wyciągnięcie ręki, bardzo łatwo negatywnie wpływać na kondycję naszego organizmu (w tym na sprawność seksualną).

Zmiana odżywiania na zdrowsze, lepiej zbilansowane to konieczność. Podobnie zresztą jak zmiana trybu życia na bardziej aktywny. Te dwa czynniki mogą mieć kluczowy wpływ na Twoją sprawność seksualną.

Metody leczenia impotencji

Najpopularniejsze formy leczenia impotencji to farmakoterapia i psychoterapia. Te formuły wymagają jednak konsultacji z lekarzem. Panowie bardzo często czują wstyd przed takową wizytą, co skutkuje, że poszukują rozwiązania gdzie indziej.

Alternatywnym rozwiązaniem, które jest dosyć szeroko reklamowane są naturalne tabletki na potencję, takie jak chociażby Eron Plus, o których więcej przeczytać można w serwisie Sfera Intymna: https://sferaintymna.pl/eron-plus/.

Ich skuteczność jest naprawdę różna. Znaleźć można zarówno negatywne, jak i pozytywne opinie. Zazwyczaj koszt tabletek tego typu oscyluje w granicach kilkunastu-kilkudziesięciu za sztukę (wystarcza na jeden stosunek). Tabletki działają doraźnie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *