Jak walczyć z nadwagą, toksynami i zakwaszeniem organizmu?

Niewłaściwa dieta w połączeniu z mało aktywnym trybem życia może skutkować licznymi defektami. Jednymi z najczęściej występujących jest otyłość, zanieczyszczenie i zakwaszenie organizmu. Jak sobie z nimi poradzić?

Jak walczyć z nadwagą?

Proces redukcji zbędnych kilogramów powinien obejmować przede wszystkim trzy elementy: dietę, trening oraz suplementacją. Niezwykle istotnym dla spalania tkanki tłuszczowej jest regularność. To dzięki niej organizm może zacząć efektywniej pracować i trawić.

Dieta musi być zbilansowana i pełnowartościowa. Powinna składać się z minimum pięciu-sześciu posiłków, których konsumpcja następować musi co dwie-trzy godziny.

Jak pozbyć się zanieczyszczeń?

Zbyt duża ilość toksyn w organizmie to poważne zagrożenie dla naszego zdrowia. Należy bezwzględnie zadbać o to, aby ilość toksyn została zredukowana do absolutnego minimum.

Skuteczną detoksykację można przeprowadzić na kilka różnych sposobów, a mianowicie:

  • Dieta oczyszczająca – jadłospis o charakterze mocnej głodówki, opartej głównie na produktach pochodzenia roślinnego (warzywach, owocach, sokach owocowych).

  • Suplementy diet – oparte na błonniku. Ich celem jest stabilizacja i wzmożenie układu trawiennego oraz redukcja toksyn z nerek, jelit oraz wątroby.

Jak pozbyć się zakwaszenia?

pH w organizmie nie powinno być mniejsze i większe, aniżeli 7,35-7,45. Takie wartości gwarantują równowagę kwasową, a co za tym idzie – optymalną pracę układu jelitowo-żołądkowego.

Zakwaszenie można redukować rozmaitymi metodami, a konkretniej:

  • Domowe receptury – przepisy przekazywane z pokolenia na pokolenie. Oparte są głównie na takich produktach spożywczych jak: soda oczyszczona, sok z cytryny, a także ocet jabłkowy.

  • Suplementy diet – zawierają spirulinę i/lub chlorellę – substancje pozwalające uzyskać równowagę kwasowo-zasadową w organizmie. Doskonałym przykładem takiego środka jest Spirulin Plus.

  • Dieta zasadowa – jadłospis oparty na produktach o działaniu silnie zasadotwórczym. Jej stosowanie powinno być realizowane przy stałej kontroli poziomu pH w organizmie.

Suplementy diet, diety czy receptury? Co na odchudzanie, odkwaszenie i oczyszczanie organizmu?

Medycyna oferuje skuteczne rozwiązania, które pozwalają bardzo szybko wyeliminować zakwaszenie, toksyny i nadmiar zbędnych kilogramó z organizmu. O czym mowa?

Przede wszystkim o suplementach diet, których skład opiera się na silnych substancjach pozwalających uzyskać równowagę kwasowo-zasadową w organizmie, takich jak spirulina i chlorella.

Wyjątkowo skutecznym rozwiązaniem jest Spirulin Plus – suplement diety, który prócz wspomnianej spiruliny i chlorelli zawiera również: mniszek lekarski, pokrzywę zwyczajną, lucernę siewną oraz cynk. Taka kompozycja jest swojego rodzaju gwarancją bardzo wysokiej skuteczności.

Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim efektywność, pełne bezpieczeństwo oraz wygoda stosowania.

Wartymi uwagi suplementami są także: zielony jęczmień, fibre select oraz acai berry.

Alternatywy dla suplementów diet?

Co prawda, suplementy diet wydają się być najlepszym rozwiązaniem, ale czasem wystarczy zastosowanie innych, tańszych rozwiązań.

Efektywnym sposobem na eliminację zakwaszenia i toksyn jest z całą pewnością dieta zasadowa. To jadłospis oparty na silnych produktach zasadotwórczych – głównie owocach takich jak arbuzy i kiwi oraz warzywach takich jak bakłażany czy dynie. Ważnym elementem takowej diety są również świeżo wyciskane soki owocowe.

Jeśli jednak nie chcemy radykalnie przebudowywać naszego jadłospisu, możemy skorzystać z receptur, które stanowią swojego rodzaju detoks. Mowa między innymi o: sodzie oczyszczonej, occie jabłkowej czy sokach z cytrusów i detoksie Beyonce.

Należy mieć jednak na uwadze, że alternatywy dla suplementów nie są aż tak efektywne i wygodne w stosowaniu. Dlatego też, jeśli liczysz na świetne rezultaty – sięgnij po suplementy diet.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *