Depilajca bikini laserem – czy warto?

W gabinetach kosmetycznych można przeprowadzić wiele różnych zabiegów. Nowoczesna aparatura pozwala na bardzo wiele. Urządzeniem szczególnie często wykorzystywanym jest depilator laserowy.

Choć depilacja laserowa znana jest od kilku dekad, to dopiero teraz ma swoje „pięć minut”. Wszystko za sprawą unowcześnienia aparatury. Wszak, aktualnie depilacja laserowa jest w pełni bezpieczna, nie powoduje dyskomfortu i żadnych podrażnień. Przy czym nadal gwarantuje efekty, które są nieosiągalne dla innych metod.

Depilacja bikini laserem

Usuwanie włosów z okolicy bikini przy wykorzystaniu lasera to zabieg powszechnie stosowany. Miejsce te, mimo sporej wrażliwości bardzo często jest poddawane właśnie tej formie depilacji.

Depilacja laserowa to gwarancja skuteczności i przede wszystkim trwałości. Efekty zabiegu potrafią utrzymywać się nawet do kilku lat, co jest szczególną zaletą. Trwałość innych sposobów oscyluje maksymalnie w granicach kilku tygodni.

Depilacja bikini laserem – przed zabiegiem

Przed zabiegiem depilacji laserowej skóra nie powinna być opalana na solarium i słońcu. Włosy muszą być odpowiedniej długości (powyżej 5 milimetrów). Nie należy nawilżać skóry balsamami, kremami i innymi preparatami. Miejsce musi być wolne od wszelakich kosmetyków.

Depilacja bikini laserem – zabieg

Jedna sesja trwa zwykle nie dłużej niż kilkanaście-kilkadziesiąt minut. Aby usunąć wszystkie włosy i komórki odpowiedzialne za wzrost wymagane są co najmniej cztery wizyty. Zwykle potrzeba ich 6-8. Zabieg jest bezbolesny (przy wykorzystaniu najnowszej aparatury).

Depilacja bikini laserem – po zabiegu

Po zabiegu depilacji laserowej mogą wystąpić delikatne zaczerwieniania i świąd. Lekarz prowadzący może zalecić stosowanie kosmetyków o działaniu łagodzącym i nawilżającym. Objawy ustają zwykle po 24 godzinach. W przypadku dłuższego okresu warto skonsultować się z osobą wykonującą zabieg, celem zasięgnięcia porady.

Laser do usuwania owłosienia – czy warto?

Depilacja laserowa to technologia wykorzystująca wiązkę światła lasera, która doprowadza do degradacji mieszka włosowego (całkowitego rozpadu). Dzięki temu, włosy w fazie wzrostu są całkowicie usunięte. Co więcej, proces niszczy również komórki poboczne (odpowiedzialne za wzrost nowych włosów), sprawiając, że zabieg jest trwały (nawet do kilku lat).

Co do tego, że warto nie ma żadnej wątpliwości. Tym bardziej, że zabieg staje się coraz lepiej dostępny, a jego cena stale obniża się. Już teraz jednorazowy zabieg można zrealizować w promocji za około 200 złotych. Warto jednak pamiętać, że dla pełnego efektu zwykle potrzeba około 4-8 wizyt w gabinecie medycyny estetycznej.

Depilacja laserowa, a inne metody usuwania włosów

Trudno o metodę, której trwałość byłaby chociażby zbliżona do depilacji laserowej. Wszystkie inne gwarantują efekt utrzymujący się nie dłużej niż kilka tygodni. Co więcej, depilacja laserowa jest całkowicie bezbolesna (przy wykorzystaniu najnowszej aparatury). Zabieg trwa kilkadziesiąt minut (pojedyncza sesja).

Można zatem powiedzieć, że depilacja laserowa nie ma sobie równych. To metoda usuwania włosów, której miejsce na piedestale jest stałe. Trudno wyobrazić sobie, by medycyna zaoferowała coś skuteczniejszego. Na to raczej nie ma co liczyć.

Koszty depilacji laserowej

Jedyną wadą depilacji laserowej są jej dosyć wysokie koszty. Za pojedynczą sesję musimy zapłacić od 100 do 500 złotych (w zależności od gabinetu oraz depilowanej części ciała), co przy konieczności wykonania nawet 8 sesji sprawia, że całkowity koszt jest nieosiągalny dla części społeczeństwa.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *