Co zrobić, aby prowadzić zdrowy tryb życia? ZASADY

Moda na tzw. zdrowy styl życia zawitała również do Polski. Coraz więcej osób decyduje się na metamorfozę funkcjonowania. To wynik wyższej świadomości społecznej dotyczącej konsekwencji zdrowotnych wynikających z prowadzenia niezdrowego stylu życia.

Jak zmienić tryb życia na zdrowszy?

Metamorfoza powinna mieć charakter kompleksowy. Oznacza to, że zmiana musi dotyczyć niemal całego funkcjonowania. Poniżej pokrótce przedstawiamy pięć, absolutnie kluczowych aspektów metamorfozy.

 • Dieta
  To, co jemy jest ogromnie ważne. Jednak, nie tylko jakość ma znaczenie. Niesłychanie ważna jest również jakość, ilość, jak i regularność posiłków. Zaleca się jeść od 4 do nawet 7 razy na dobę, w mniejszych porcjach. Pory posiłków powinny być stałe.
 • Aktywność fizyczna
  O XXI wieku mówi się, że jest domeną osób mało-aktywnych. To prawda, siedzący tryb życia prowadzi mnóstwo osób co jest zasługą pełnej automatyzacji i postępu technologicznego. Niestety, negatywnie odbija się to na zdrowiu naszego organizmu.
 • Aby uniknąć konsekwencji zdrowotnych wynikających z braku aktywności fizycznej, należy jak najwięcej się ruszać. Zaleca się minimum 30 minut dziennie aktywności o intensywności nie mniejszej niż 70% naszego tętna maksymalnego.
 • Sen
  Mało kto zdaje sobie sprawę jak duże znaczenie dla naszego organizmu ma sen. Wszak, to właśnie podczas tej części dnia w której śpimy zachodzą kluczowe procesy regeneracyjne.
 • Relaks
  Przyczyną wielu chorób i dolegliwości bardzo często jest stres. Na całe szczęście, można go szybko i przyjemnie wyeliminować za sprawą relaksu. Według badań, na zajęcia relaksacyjne powinniśmy poświęcać nie mniej niż 5% naszego dnia, czyli lekko ponad godzinę dziennie.
 • Suplementy diet
  Doskonałym uzupełnieniem naszej diety są suplementy. Ich stosowanie to jeden z opcjonalnych pomysłów na „zdrową” metamorfozę. Stosuj produkty na odkwaszanie, oczyszczanie i wzmocnienie organizmu, a szybko zauważysz różnicę.

5 kluczowych zmian w życiu – czy to aby na pewno wystarczy?

Wydawać by się mogło, że powyższe zmiany zagwarantują życie pełne zdrowia. Nic bardziej mylnego! Zasady zdrowego trybu życia to tylko i wyłącznie forma drogowskazu, którym warto podążać, aby osiągnąć swoistą szczęśliwość.

Nie mniej, trudno spodziewać się by dieta, aktywność fizyczna, relaks, zdrowy sen czy suplementy diety – zagwarantowały nam pełnię zdrowia. W przeciwnym wypadku – recepta na długowieczność byłaby bardzo prosta.

Oczywiście, powyższe – z całą pewnością – przyczyniają się do poprawy zdrowia, ale nie stanowią gwarancji. Dlatego też, do pięciu kluczowych zasad zdrowego stylu życia, należy dołożyć kolejną, a mianowicie: REGULARNE BADANIA PROFILAKTYCZNE.

Badając się regularnie, możemy znacząco ograniczyć rozwój wielu chorób i po prostu – reagować o czasie. Dlatego też, ten element ma kluczowe znaczenia dla naszego zdrowia.

Poza tym, warto pamiętać o tym, by zawsze stawiać zdrowie na pierwszym miejscu – niezależnie od okoliczności, powinniśmy rozsądnie gospodarować siłami i zawsze dbać o swój organizm.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *